18 Aralık 2014 Perşembe
Anasayfa > SİYASET > Meclis'te Gergin Anlar

Meclis'te Gergin Anlar

06.02.2014 10:45:25 12 14 16 18 yazdır
TBMM Genel Kurulu'nda MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay'ın AKP'li milletvekillerine, 'Recep Tayyip Erdoğan'dan korktuğunuz kadar Allah'tan korkmuyorsunuz' sözleri ortamın gerilmesine neden oldu.
Meclis'te Gergin Anlar
Bunun üzerine söz alan AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Akçay'a tepki gösterdi. Söz alan Elitaş, "Siyasi parti gruplarını eleştirebiliriz, her türlü şeyi söyleyebiliriz. Maalesef iş zıvanadan çıktı ve hakarette serbest oldu. Müslümanız Elhamdülillah. Hiçbir Müslüman korkulacak bir şeyi rabbinden, yaratıcısından başkasını gösteremez. Kalkacaksınız partiyi, grubu 'Recep Tayyip Erdoğan'dan korktuğunuz kadar Allah'tan da korksaydınız' diyeceksiniz ve bir Müslüman hakkında böyle bir fetvada, böyle bir iddia da bulunacaksınız. Siz kendinizi şirk koşarak bu noktaya doğru getiriyorsunuz. Siz yaratıcıyla paralel hale getiriyorsunuz. Ne söylediğiniz farkında değilsiniz. Sayın Başkan o milletvekili arkadaşımıza da söz verirsiniz diye ümit ediyorum. Milletvekili arkadaşımızın yapmış olduğu konuşmayla ilgili 'Cenabı hakkın emrettiği bütün güzellikleri üzerinde toplamış bir lider' derken, bu kadar basit şeylerden fırsat kollamayın. Siyaset, söylem, proje üretin. Bırakın böyle şeyleri. Bir milletvekilinin dil sürçmesini gündem haline getiriyorsunuz. Yazıklar olsun. Sayın Bahçeli duysaydı herhalde sizin kulağınızı çekerdi diye düşünüyorum" diye konuştu. Ardından MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Elitaş'a tepki gösterdi. Elitaş ile Vural arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Tartışmayı, TBMM Başkanvekili Meral Akşener sözlü müdahale ederek sonlandırdı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri